Psycholog Rafał Zieliński

Pomoc on-line

PSYCHOTERAPIA ONLINE

Zapraszam do skorzystania z oferty psychoterapii online.


To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą korzystać z sesji odbywanych w gabinecie np. z uwagi na miejsce zamieszkania – wyjazd zagraniczny lub z innego powodu. Wideorozmowa przez Skype stanowi interesującą alternatywę dla tradycyjnych spotkań.

PSYCHOTERAPIA ONLINE KROK PO KROKU

Krok 1. Kontakt przez e-mail.
W pierwszej kolejności proszę o kontakt mailowy z opisem obecnej sytuacji, która stanowi przyczynę zgłoszenia. Nie musi być to bardzo szczegółowe objaśnienie. Po prostu zarys tego, co skłoniło Cię do kontaktu. Uwzględnij też informację o tym, czy możesz przybyć na pierwszą sesję konsultacyjną do gabinetu w Morągu, Malbork.

Krok 2. Odpowiedź mailowa
W ciągu 24 godzin od poniedziałku do piątku otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia wraz z terminem pierwszego zgłoszenia na terapię. Jeśli to możliwe, na pierwszą sesję konsultacyjną zapraszam do gabinetu. Jeśli jest to całkowicie niewykonalne, wówczas podaję termin sesji przez Skype’a.

Krok 3. Przygotowanie do sesji online
Upewnij się, że do komputera podłączony jest mikrofon i kamera. Sprawdź też czy komputer jest podłączony do internetu. Postaraj się wyłączyć telefon oraz inne rzeczy, które mogłyby przeszkadzać ci w trakcie sesji.

Krok 4. Kontakt przez Skype’a
Skontaktuj się przez komunikator w ustalonym terminie. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, proszę postaraj się o tym uprzedzić z 24 godzinnym wyprzedzeniem.
 

ZASADY PSYCHOTERAPII PRZEZ INTERNET

• Psychoterapia online odbywa się w postaci wideorozmowy lub e-mail.
• Nie istnieje możliwość pracy z osobami o myślach i planach samobójczych (w takiej sytuacji proszę o osobisty kontakt lub skorzystanie z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej).
• Kontakt podlega zasadzie poufności, co oznacza, że treść sesji nie jest udostępniana osobom postronnym (wyjątek stanowi psychoterapeuta – superwizor).
• Wprawdzie dysponuję bardzo szybkim łączem internetowym, ale z uwagi na ograniczenia technologiczne, mogą pojawić się problemy z połączeniem, za które nie ponoszę odpowiedzialności.
• Warto pamiętać, że pomoc online w pewnych sytuacjach może nie być wskazana. Jeśli tak będzie, postaram się pomóc w znalezieniu odpowiedniego wsparcia gdzie indziej.
• Osoby które pozostają w psychoterapii przez Skype’a, e-mail zachęcam do cyklicznego kontaktu w gabinecie, jeżeli tylko jest to możliwe.

Cena psychoterapii online do uzgodnienia.